Červenec 2013

Android 4.3 představen

24. července 2013 v 23:13 | Tukan |  Android - Novinky

Android 4.3 představen!

NOVINKY:

1) Vylepšené uživatelské profily - Možnost konfigurace práv pro určité uživatele. Podobně jako v systému Windows.

2) Bluetooth Smart Technology - Tato funkce přidá podporu mnoha připojitelným zařízení přes Bluetooth 4.0 (hodinky, měřiče tepu apod..)

3) Nové OpenGL/ES - Přináší vylepšení fyziky ve hrách a také kvalitu detailů. Jako první podporu oznámili vývojáři Unity Enginu.

4) Ochrana DRM - Android se stane prvním systémem s podporou této technologie. Jedná se o šifrování až na úroveň hardwaru. Díky této funkci půjde používat půjčovna filmů Netflix, ovšem ne v ČR.

5) Aktualizace Google aplikací - Google Drive, Google Maps, Google Chrome a aplikace Hangouts. Tyto aplikace byly aktualizovány n a nejnovější verzi. Google Drive přináší lepší synchronizaci. Google Chrome optimalizaci pro výkonná zařízení. Google Mapy vylepšená nabídka a uživatelské rozhraní. Hangouts přináší podporu sdílení obrazovky. Všechny aktualizace budou brzy dostupné i na Google Play.

6) Aktualizace ostatních telefonů - Počínaje dnešním dnem Google začíná aktualizovat všechna svoje Google zařízení

RECENZE: Fruit Ninja vs. Skittles

24. července 2013 v 9:54 | Tukan |  Recenze

Po delší době bez recenzí her se dnes podíváme na zajímavý remake populární hry Fruit Ninja.
Fruit Ninja vs. Skittles se v obchodě Google Play narozdíl od původní verze Fruit Ninja objevil bez nějakých upoutávek, trailerů nebo reklam. Fruit Ninja vs. Skittles je od stejných vývojářů jako originál.

Hratelnost 6/10

V principu je to stejná hra jako originální Fruit Ninja až na pár zásadních rozdílů. V této hře kromě klasického ovoce, můžete sekat na kousíčky i bonbónky Skittles. Bonbónky jsou ve všech barvách duhy a to hlavně z důvodu, že za každou roseklou Skittlesku se vám plní duha, která po naplnění přidá násobení skóre. Dále pak ve hře jsou prvky jako 2x skóre po určitou dobu, zmražení času a Skittles sprcha ( v originálním Fruit Ninja je to Frenzy - Ovocná sprcha ). Tyto prvky fungují stejně jako v originálu. Další novinkou, na kterou si mimochodem plno hráčů na Google Play ztěžuje je vyšší počet bodů za rozseknutí ovoce. V původní hře se každé ovoce počítá za 1 bod, zde je každé za 5 bodů. A nakonec asi to co odrazuje většinu lidí od dlouhodobějšího hraní je absence vylepšení. V originálu si můžete za určité "achievementy" pořizovat nové meče a pozadí, toho se bohužel v FJ vs. Skittles nedočkáte. Je to škoda a vývojáři by na tom mohli trochu zapracovat.


Grafické zpracování 8/10

Grafické zpracování se oproti originálu nijak výrazně nezměnilo. Pouze se mi zdá, že byly u ovoce použity textury s vyšším rozlišením. Na druhou stranu si lze povšimnout, že Skittlesky jsou pěkně kulaté a ne hranaté, to považuji za velké +. Jinak až na změnz barev a na přidání pár grafických prvků, není poznat rozdíl mezi touto hrou a originálem.Shrnutí, klady/zápory

Ač se jedná prakticky ve všech směrech o klon klasického Fruit Ninja, hra má stále co nabídnout a zejména pro menší hráče se jedná o určitě zajímavou variantu na zabavení. A samozřejmě hlavním lákadlem je to, že hra je naprosto zdarma a v Českém jazyce.

+ Mírně omlazená grafika
+ Nehranaté Skittlesky
+ Hra je zdarma

- Málo změn oproti originálu
- Absence vylepšení

Celkové hodnocení: 70 %

Odkaz se stažení


Měsíční statistika Google: Gingerbread jde dolu a Google končí s podporou

11. července 2013 v 16:25 | Tukan |  Android - Novinky
Jako každý měsíc, tak i tento Google vydal přehled využití verzí Androida. Z grafu je jasně patrné, že Jelly Bean výrazně posiluje oproti ještě pořád nejpoužívanějšímu Gingerbreadu.
A co ze statistiky také vyplývá, že se rapidně blížíme ke konci podpory Androidu 2.3.x a níže. Nedávno se jistý zaměstnanec Googlu prý prořekl, že jakmile Jelly Bean převládne nad Gingerbreadem tak Google s jeho podporou končí.

Koláčový graf s tabulkou si můžete prohlédnout níže.


Jak usmažit Samsung Galaxy S IV

10. července 2013 v 17:06 | Tukan
Přetaktování procesoru už dávno není jen výhradou majitelů stolních PC. Krátce po rozšíření telefonů s Androidem se tato disciplína přesunula v experimentální fázi také na telefony. Princip je tu stejný, dosáhnout co nejvyšších hodnot bez výraznějšího poškození zařízení.
Před pár lety kdy toto vypuklo i na telefonech se rekordmany stávaly ti co překročili hranici 1 GHz a není to ani tak dávno co 2 GHz byly byly poprvé překonány. Ale i toto dnes můžeme hodit za hlavu, protože uživatel fóra AndroidCentral DSWR se pokusil otestovat kolik maximálně zvládne Samsung Galaxy S IV s 8-jádrovým procesorem a na plný výkon všech jader. K provedení testu bylo nutné použít upravený kernel, kterým je možné nastavit stejný výkon všech jader v reálném čase.
Výsledná hodnota 2,8 GHz ač je neuvěřitelně vysoká, byla překvapivě poměrně stabilní. V tu chvíli by se telefon mohl klidně poměřit se stolním PC/notebookem vyšší střední třídy. Bohužel po necelé půl hodině se procesor roztavil a bylo po pokusu byť úspěšném.

Vše dokládá screenshot obrazovky níže.Xiaomi Mi3 - Král se vrací zpět na trůn

10. července 2013 v 17:03 | Tukan |  Mobilní telefony - Novinky
U nás ne příliš známá Čínská firma Xiaomi, chystá po velice úspěšných modelech Mi1, Mi2 a Mi2S model Mi3.
Pro ty kdo neví o čem je řeč se pokusím stručně vysvětlit.
Firma Xiaomi si při založení dala za cíl vytvořit co nejvýkonnější smartphone za přijatelnou cenu. To se povedlo hned u prvního modelu Mi1. V době představení se jednalo o nejvýkonnější smartphone na trhu a s cenou za příjemných 8000 Kč. Jeho nástupce Mi2 se sice nemohl pyšnit statusem nejvýkonnějšího smartphonu, ale za to s přhledem dokázal držet krok s tehdejšími vlajkovými loděmi a v porovnání oproti nim stále s příznivou cenou 11 000 Kč (Galaxy S III 16 000 Kč apod...).
Mi3 se nejspíše vydá cestou prvního modelu Mi1 a stane se nejvýkonnějším smartphonem.
Podle GFX benchmarku je Xiaomi Mi3 na třetím místě po herní konzoli nVidia Shield a HP Statebooku 10 X2.


To znamená, že nová Mi3 se stane opět tím nejlepším za rozumnou cenu.
Problematiku máme za sebou a proto se podíváme na specifikace Mi3.

- Procesor Tegra 4 na taktu 1,8 GHz
- 4,8" displej s full HD rozlišením (SPEKULACE!!!)
- 2-2,5 GB RAM
- 13 Mpx fotoaparát
- Android 4.2.2 Jelly Bean s nadstavbou MiUi 5

Ostatní zatím není známo. JEdno je ale jisté, pokud se Xiaomi opět povede nasadit rozumnou cenovku, tak na 100% se o Mi3 všichni poperou.

Smartphony a Čína? Originalitu nečekejte! 2/3

1. července 2013 v 16:53 | Tukan

Je tomu už docela dlouho co jsem napsal první díl z této 3 dílné série. Bohužel na pokračování nebyl nějak čas. Ovšem teď mám času dost a proto vás nečeká nic jiného než druhá část našeho seriálu o smartphonech z číny.

V dnešním díle se zaměříme na další značky. Konkrétně to budou EDC a Ebera.

EDC (HTC)


Z těch firem, o kterých jsem již mluvil je firma EDC asi nejméně známá ovšem snaha do budoucna se jim rozhodně upřít nedá. Prvním počinem této firmy byl pokus o kopii HTC One X. Bohužel pro ECD s telefonem bylo mnoho problémů a se zisky to nebylo moc růžové. Proto EDC X skončil jako absolutní propadák.
Letos začátkem dubna firma oznámila počátek výroby prvních telefonů s označením EDC One. Pokud hádáte, že předlohou byl nový HTC One tak máte pravdu. Design se od originálu nijak moc neliší (pouze logo a barvy) ovšem s výbavou je to o něco horší. Telefon se "pyšní" těmito parametry:

- 2-jádrový procesor mediatek na taktu 1,3 GHz
- 1 GB RAM
- 5" displej s rozlišením 840x480
- 5 Mpx fotoaparát
- 1900 mAh baterie
- 4 GB vnitřní úložiště, slot na SD karty
- Dual-SIM
- Android 4.1 v čisté verzi

V současné době už o tomto telefonu a firmě nenajdete moc informací. Díky žalobě ze strany HTC se musel HDC One ztratit z prodeje a díky tomu firma už podruhé přišla o zisky a zanikla.

Ebera (Samsung)


Společnost má zatím na kontě pouze jeden smartphone s názvem Ebera Dragon V89, který je vzhledovou kopií Samsungu Galaxy Mega. Jak je již zvykem specifikace jsou o třídu nižší jak u originálu. Specifikace jsou následující:

- 6" SUPER Amoled displej s rozližením 720p
- 4-jádrový procesor MediaTek s taktem 1,5 GHz (uvádí se i 1,7)
- 1 GB RAM
- 13 Mpx fotoaparát
- 3800 mAh baterie
- Android 4.1 v čisté verzi

Cena okolo 6000 Kč je celkem odpovídající.
Telefon dosáhl skóre 12 800 v AnTuTu Benchmark (Galaxy Mega má kolem 20 000)To by bylo pro tento díl vše. V pokračování se podíváme na firmy No.1, iNew a Cubot.