Jak usmažit Samsung Galaxy S IV

10. července 2013 v 17:06 | Tukan
Přetaktování procesoru už dávno není jen výhradou majitelů stolních PC. Krátce po rozšíření telefonů s Androidem se tato disciplína přesunula v experimentální fázi také na telefony. Princip je tu stejný, dosáhnout co nejvyšších hodnot bez výraznějšího poškození zařízení.
Před pár lety kdy toto vypuklo i na telefonech se rekordmany stávaly ti co překročili hranici 1 GHz a není to ani tak dávno co 2 GHz byly byly poprvé překonány. Ale i toto dnes můžeme hodit za hlavu, protože uživatel fóra AndroidCentral DSWR se pokusil otestovat kolik maximálně zvládne Samsung Galaxy S IV s 8-jádrovým procesorem a na plný výkon všech jader. K provedení testu bylo nutné použít upravený kernel, kterým je možné nastavit stejný výkon všech jader v reálném čase.
Výsledná hodnota 2,8 GHz ač je neuvěřitelně vysoká, byla překvapivě poměrně stabilní. V tu chvíli by se telefon mohl klidně poměřit se stolním PC/notebookem vyšší střední třídy. Bohužel po necelé půl hodině se procesor roztavil a bylo po pokusu byť úspěšném.

Vše dokládá screenshot obrazovky níže.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama