Září 2013

Android 4.4 nejspíše s podporou 64-bitových procesorů

19. září 2013 v 20:13 | Tukan |  Android - Novinky

Android 4.4 KitKat bude na 99% mít vestavěnou podporu 64-bit procesorů. Vše bylo mírně poodhaleno na Akci Intelu, kde se mimo jiné hovořilo i o budoucnosti společnosti ve spojení s Androidem. Při prezentaci vyšlo najevo, že kromě vysoce výkonných modifikací procesorů a jejich softwareových součástí se společnost Intel zaměří i na výrobu 64-bitových procesorů. A nakonec je to logický krok kupředu, protože po představení 64-bitového procesoru Applem by výrobci procesorů pro Android neměli zůstat pozadu. A co vlastně může 64-bitový procesor přinést?

1) Obecně vyšší rychlost systému a lepší multitasking
2) Možnost zakomponovat do telefonu více než 4 GB RAM
3) Značné vylepšení herní grafiky

Jedinou nevýhodou je, že většina současných aplikací je pro 32-bitové procesory, a proto by mohl být problém při přechodu na 64-bitovou architekturu z důvodu toho, že systém by musel emulovat 32-bitový procesor, což by samo o sobě velmi ubralo na výkonu dané aplikace či hry.

Z předchozích odstavců je možné vydedukovat, že nový Android KitKat nejspíše příjde s podporou 64-bitových procesorů.

Android 4.4: Známe datum představení!

14. září 2013 v 19:06 | Tukan |  Android - Novinky

Už je to pár dní co byl oznámen Android 4.4 s názvem Kit Kat. Dnes jsem se dozvěděl, že oficiální představení by mělo proběhnout 14. října na tiskovce Google, kde by mimo jiné, měl být představen i nový Google Nexus 5. O tom co Android 4.4 KitKat přinese, můžeme zatím pouze spekulovat, protože se alespoň prozatím nikde neobjevila podložená spekulace nebo něco za co by bylo možné se chytit. Každopádně se asi nejvíce mluví o následujících věcech:

- Díky lepšímu využití RAM paměti a nenáročnosti systému bude možné instalovat Android 4.4 i na zařízení nižší třídy. (Současný Android 4.3 "žere" okolo 250 MB RAM, Android 4.4 by měl mít výraznou dietu a to až o 200 MB tedy celková spotřeba bude okolo 50 MB RAM paměti!!)
- Vylepšený Miracast (Více o Miracast zde: Miracast)
- Nová aplikace Galerie a Fotoaparátu (Toto je opravdu nepravděpodobné, protože obě aplikace byly aktualizovány a měněny spolu s Androidem 4.3)
- Nová API pro animace (Nedávno Google uveřejnil zprávu o testování nového API, ale, že by jsme se této funkce dočkali takto brzo je nepravděpodobné)
- Možnost změny barvy prostředí (Vlastnost po které uživatelé již dlouhou dobu volají a která je i pravděpodobná, že bude v Androidu 4.4)
- Nové notifikační widgety
- Úprava uzamykací obrazovky
- Nová notifikační lišta

Bohužel ani jedna z výše uvedených novinek není ověřena, takže nakonec bude velkým překvapením s čím se na nás Google vytasí.

Assassin's Creed Pirates také na smartphonech a tabletech

14. září 2013 v 18:11 | Tukan |  Novinky

Pro všechny kdo mají rádi herní PC sérii Assassin's Creed je tu dobrá zpráva. Vývojáři ze studia Ubisoft, prvním trailerem ohlásili chystanou hru pro smartphony a tablety, Assassin's creed Pirates, jejíž děj by měl být podobný tomu, který se chystá v PC a konzolové verzi této hry. Už z traileru je patrné, že hra určitě bude excelovat grafickým zpracováním a herním modelem rovněž. Datum vydání je stanoveno na letošní listopad.

První trailer zde:

Omluva

10. září 2013 v 23:23 | Tukan
Právě jsem obdržel zprávu, že na monitorech s Full HD rozlišením se vzhled blogu nezobrazuje správně. Proto bych se všem, kterým to znepříjemňuje pohodu čtení chtěl omluvit. Na opravě pracuji.
Děkuji za podporu.

Xiaomi chystá vlastní systém.

10. září 2013 v 20:16 | Tukan |  Mobilní telefony - Novinky

Společnost Xiaomi zodpovědná za úspěšné a známé modely Mi2 a Mi3 se chystá uvést vlastní operační systém. Operační systém, který v tuto chvíli Xiaomi používá pro svá zařízení je MIUI 5, což je vysoce upravená verze systému Android. Nový systém bude rovněž jako Android postaven na linuxovém jádře, ale tím veškerá podobnost s Androidem končí. Systém bude podobný jako Firefox OS, tedy poběží v "prohlížečovém" režimu, což by mělo výrazně zvýšit rychlost běhu systému a nezatěžovat tolik hardware, což by mohlo být výhodou pro zařízení se slabší výbavou. Na druhou stranu se vyskytují obavy o rozumnosti tohoto kroku, protože současné spojení skvělého telefonu a Androida je ověřená a funkční záležitost. To se ovšem dozvíme až časem.

SONY Xperia Z1 mini na obzoru.

10. září 2013 v 19:41 | Tukan |  Mobilní telefony - Novinky

Začátek prodeje nové vlajkové lodi SONY, Xperia Z1 Honami se nezadržitelně blíží, ale to jistě většina z vás ví. Ale co až do teď nebylo 100% jisté je vydání verze SONY Xperia Z1 Mini. Dnes se objevil první render s porovnáním velikosti obou zařízení. Z1 mini bude mít až na velikost displeje stejnou výbavu jako její větší bratříček. Tedy:

- 4,3" displej s HD rozlišením a technologií Triluminos
- 2 GB RAM
- 4-jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 na frekvenci až 2,0 Ghz
- 8 GB vnitřní paměti
- 21 Mpx fotoaparát s technologií Cybershot Camera a světelností f/2.0
- Operační systém Android 4.3 Jelly Bean s nadstavbou

Na mini verzi vlajkové lodi je to opravdu pořádná nálož výbavy. V současné době se spekuluje o tom, že Xperia Z1 bude představena příští rok na CES 2014.