Recenze: Annoying Orange: Splatter Up!

21. prosince 2013 v 0:13 | Tukan |  Recenze

V dnešní recenzi si zrecenzujeme poměrně novou hru s tématikou mluvícího otravného pomeranče a baseballu. Někteří z vás již jistě na YouTube narazili na kanál Annoying Orange. Těm co naprosto neví o co se jedná doporučuji shlédnout pro představu video níže.

Grafika a Efekty

A teď už se tedy začneme věnovat hře samotné. A nezačnem ničím jiným než grafikou. Grafika na dnešní dobu příliš neoslní, ale rozhodně neurazí. Takže tuto hru si zahrají i majitelé méně výkonných zařízení. Efekty nejsou nijak příliš výrazné, ale společně s celkem dotvářejí perfektně atmosféru a okořeňují jinak monotóní hratelnost.


Hratelnost

Koncept samotné hratelnosti spočívá v odpalování různých druhů ovoce pomocí tahu prstu po obrazovce za vyznačenou hranici. Pokud se vám povede ovoce odpálit za hranici, čeká na vaše odpálené ovoce mnoho překážek, jako například: mixéry, elektrické šoky, drtiče, nože a sporák. Pokud se s ovocem trefíte do jedné ze zmíněných překážek dostanete za to určitý bonus v podobě bodů navíc. Ale v případě, že ovoce za hranici neodpálíte, jste vyoutováni a střela se vám tedy nepočítá a přijdete o jeden míček respektive ovoce. Míčků/ovocí na odpalování je za jednu hru 10, tedy máte minimálně 10 pokusů. Ve hře se dá také užít dvou power-upů. Prvním je energy drink ZOOM, který způsobí silnější odpal a druhým je drink ZIP, který zajistí odpálení pod správným úhlem. Vše je doplněno hláškami otravného pomeranče, který komentuje každý váš odpal.

Levelování a achievementy

Ve hře je obsažen jednoduchý levelovací systém, který je založen na získávání skóre ze hry, kterým si navyšujte postupně level. Za každý dosažený level obdržíte jeden bod schopnosti, který se dá investovat do jedné ze dvou schopností. A to do síly odpalu nebo do přesnosti odpalu. Pokud se přihlásíte do hry přes Google+, tak ve hře budete moci získávat achievementy. Achievementů je poměrně dost a za některé z nich je i odměna v podobě bodů.


Verdikt

I když v konečném součtu tomu pořád něco chybí, rozhodně bych se nebál tuto hru označit za povedenou a rozhodně stojí za tu dvacku za kterou získáte hodiny a hodiny zábavy.

Vánoční update

Dnes byla hra aktualizována o vánoční obsah a několik dalších zajímavých věcí. Konkrétně o:

- Vánoční vzhled
- Nový power-up "Stitchy the Softball" zajišťující přímý a pomalý nadhoz
- Nově můžete sestřelit dárky s power-upy nebo body
- Nový charakter: Marshmallow
- Nově se ve hře objevuje "Starfruit". Při jeho sestřelení se body na příštích 5 kol násobí dvěmi.
- Oprava chyb a vylepšení stability


Klady/Zápory

+ Jednoduché ovládání
+ Nenáročnost na HW
+ Vtipné hlášky
+ Achievementy
+ Levelovací systém

- Po čase omrzí jednotvárností

Hodnocení: 90%

Odkaz ke stažení

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vyzvánění Vyzvánění | Web | 28. dubna 2014 v 19:04 | Reagovat

Dík za recenzi :-)

2 SergiooN SergiooN | E-mail | 17. ledna 2017 v 8:49 | Reagovat

I found this page on 12th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama